Καλώς Ήλθατε στο ΔΠΜΣ - ΟΣΥΛ

Υπενθυμίζουμε ότι :

Σχετικά με τους κανόνες δήλωσης μαθημάτων υπενθυμίζουμε ότι τόσο για το παλιό όσο και για το νέο πρόγραμμα ΟΣΥΛ  :οι φοιτητές υποχρεούνται να δηλώσουν 5 μαθήματα = 2ΥΠΟ και 3ΕΠΙ του α’ εξαμήνου.

Για τη δήλωση ΜΔΕ ορίζεται ότι :

Στο νέο πρόγραμμα ΟΣΥΛ σύμφωνα με τον κανονισμό ορίζεται ότι η Εκπόνηση ΜΔΕ ορίζεται στο 3 εξάμηνο και εφόσον ο Μ. φοιτητής έχει εξεταστεί επιτυχώς στα 7 από τα 10 μαθήματα που είναι απαραίτητα για τη λήψη πτυχίου του ΔΠΜΣ

Για το παλιό πρόγραμμα ΟΣΥΛ η ΜΔΕ ορίζεται από το 3 ο εξάμηνο χωρίς περιορισμό.

ΠΡΟΣΟΧΗ : Για παλιό και νέο πρόγραμμα ΟΣΥΛ

Για την εκπόνηση της ΜΔΕ εφόσον πληρούνται οι παραπάνω προϋποθέσεις (για το νέο πρόγραμμα ΟΣΥΛ), οι Μ. Φ. , δύνανται να υποβάλλουν εντύπως αίτηση ορισμού Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας  προς την ΕΔΕ του ΔΠΜΣ με  ενδεικτικό θέμα  ΜΔΕ και ορισμού τριμελούς με τη συγκατάθεση μέλους ΔΕΠ , που θα είναι ο επιβλέπων της εκπόνησης.